Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

Marsu
30.03 15:42


|

Aiheeseen:

Joukkueet

Otsikko:

Peikkolle vastauksia
|
|
|

Teksti:


Peikko valitti ettei saa vastauksia kysymyksiinsä! P.S. vastasi asiallisesti esitettyihin kysymyksiin, mutta vastaukset oli Peikon mielestä selityksiä... Mitä ihmettä? Millaiset vastaukset Peikkoa miellyttäisi? Mietippä miksi kukaan ei viitsi vastata kysymyksiisi, niihin kun kukaan ei tiedä sitä "oikeaa" vastausta. Ainakin tunnut saavan kieroa mielihyväntunnetta siitä, ettei muutamilla SM-sarjan joukkueilla ole uusia junioreita tulossa. On se hienoa, kun laji kuihtuu ja harrastajat häviää!!!

Peikko kysyi;
"Miten C- ja B-juniorit harjoittelevat ja kuinka paljon he saavat jääaikoja? Millainen on tulevaisuus SM-joukkueella näin 2-3 vuoden jaksolla, paljonko omia junnuja nostetaan vuositasolla edustukseen ja kuka oli viimeinen oma juniori joka sinne nostettiin ja milloin."

P.S vastasi;
"Luvialla on viimeksi tällä kaudella nostettu pelaaja sm joukkueeseen vaki pelaajaksi, kyseessä on mv A.N. Seuran C- junnuissa on mielestäni 4-5 pelaajaa, jotka ehkä parin vuoden sisällä olisivat valmiita nousemaan edustukseen, jos vain tyttöjen mielenkiinto lajia kohtaan säilyy. B- junnuja ei ikävä kyllä seurassa tällä hetkellä ole, vaikka B- sm:ssä pelasivatkin. Muut junnut ovat tällä hetkellä E ja F ikäisiä."



Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin