Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

Peikko
08.09 12:45


|

Aiheeseen:

MM-kisat

Otsikko:

Eipä onnistu
|
|
|

Teksti:


Olen tuosta samasta aiheesta kirjoittanut tänne jo kauan sitten. Eihän nämä lampaat osanneet muuta kuin nyökytellä ja sitten kiukutella ja lopuksi aukoa päätään.
Olisi edes niillekkin Kans.väl.liiton rahoille jotain järkevää käyttöä, kun MM-kisat ovat kahden maan kisat olleet viimeisen yli 10 vuotta. Vai onko Ranskalla ja Ruotsilla ollut jotain mahdollisuuksia.
Kaksi-kolme parasta joukkuetta kustakin maasta. Kaikki kaikkia vastaan kerran, neljä parasta semeihin ja sitten voittajat finaaliin ja toiset pronssipeliin.
Kansallinen liitto jokaisessa osallistuja maassa antaisi ns.maajoukkue budjetista reissurahaa niille kahdelle joukkueelle niin tulisi kansallisiin sarjoihinkin yritystä.
Suomi ei ainakaan huonommin voisi MM-kisoissa pärjätä vaikka sinne olisi nytkin lähetetty vaikka jompikumpi viimevuoden finalisteista.
Nyt on inisijöiden vuoro ampua alas tämäkin kirjoitus.



Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin