Uusi vastaus
Peruuta
Keskustelun
pääaihe
Marja Salenius
28.09
22:16
Aihe:
Joukkueet
Otsikko:
Blue Rings
|
Teksti:
Kirjoitan nyt tätä BR:n edustajana ja äitinä.
Moni on täällä rohkeasti kirjoittanut nimimerkkien takaa ja esittänyt väitteitä, joiden paikkansapitävyyttä kukaan ei ole tarkistanut, vaikka joukkueenjohtajakin on laittanut pyynnön soittaa hänelle ja kysyä asiasta.
Onko kukaan teistä pohtinut, miltä pelaajista tuntuu, kun keskustelun sävy on tämä? Haluaisitteko te joutua julkisen epäilyn kohteeksi yhden nimimerkin tarkoituksellisen mustamaalaamisjutun perusteella? Eikö aikuisten kuuluisi tukea ja kannustaa, sen sijaan että arvostelette täällä nuorten ja lasten harrastusta?
Kaikki, joilla on näin paljon sanottavaa lajista, ovat aina tervetulleita mukaan seurojen, alueiden ja liiton tehtäviin.
Hahaalle: mihin perustuu väitteesi, että lääkärintodistus on jo olemassa? Jos kerran peruste lääkärintodistukselle on olemassa, kuten viestissäsi sanoit, eikö silloin ole hyvä, että lääkärintodistus sitten on? Viime kaudella tämä ns. Fair Playn edustaja suureen ääneen vaati lääkärintodistusta. Nyt kun sitä oikeasti edellytetään, jotta toinen maalivahti voisi tulla peliin, sinun mielestäsi lääkärintodistus ei olekaan asiallista. Kovin on nyt ristiriitaista tämä keskustelu.
Fair Playlle: oletko selvittänyt yli-ikäisyyden edellytykset? Vai halusitko ihan tarkoituksella jättää taustat kertomatta?
Jos teistä keskustelijoista löytyisi rohkeutta puhua tästä asiasta omalla nimellänne ja kysyä suoraan asianosaisilta, tämä juttu ei olisi saanut tämän kaltaisia piirteitä. Jos teille ei ole rohkeutta selvittää faktoja, olisiko silloin parempi olla jatkamatta tätä ja antaa lasten harrastaa rauhassa?
Marja Salenius
Kaikki asiakirjat
   
Tekijän mukaan
   
Otsikon mukaan
   
Aiheen mukaan
   
Siirry takaisin