Uusi vastaus
Peruuta
Vastaus
pääasiakirjaan
Porkkana
15.03
22:53
|
Aiheeseen:
Mielipiteet
Otsikko:
Peikolle
|
|
|
Teksti:
Mitäs hauskaa ironiaa peikko haet piikittelemällä Luvian juniorimyllyä?Niin ja mitä myllyä?
Otappa selvää Luvian b-sm joukkueessa pelanneiden syntymävuosia.Lisäksi miten 3000 ihmisen kunta voisi pyörittää lajissa ringette...kovinkaan suurta juniorimyllyä?Luulisi, että esim. helsinki olisi voinut pärjätä paremmin ottaen huomioon JUNIORIMYLLY asian!No hyvä, että saat suunnattomat kiksit kun pääset mainitsemaan asiasta....jonka kommentointi oli tyypillisesti naurettavaa.
Mutta onneksi Luvian sm joukkue porskuttaa hyvin..että sellasta myllyä siellä.Ja taitaa se mylly toimia vielä muutamia vuosia...joten on aikaa sitten kehittää...."juniorimyllyä".
Tuusulan suunnalla voidaan vain katsoa historian suuntaan...ei samanlaista menestystä luvassa aikoihin mitä mennä vuosina ollut...sorry....varma siitä!
Kaikki asiakirjat
   
Tekijän mukaan
   
Otsikon mukaan
   
Aiheen mukaan
   
Siirry takaisin