Uusi vastaus
Peruuta
Vastaus
pääasiakirjaan
Oskari Hatarapää
19.09
20:04
|
Aiheeseen:
Joukkueet
Otsikko:
Peikolle ja pääsylipuista
|
|
|
Teksti:
Tervehdys taasen kaikille.
Peikon kommentteja juniorien peluutamisesta SM-sarjassa seuranneena ihmettelen kannanottoja, koska kyllä B-ikäisiäkin pelaajia täytyy ajaa sisään SM-tasolle. En tiedä osunko oikeaan mutta Peikon lausuntojen perusteella johtopäätökseni on, että joku juniori-ikäinen on sivuuttanut Peikon jossakin vaiheessa pelaaja- tai muulla uralla.
Avausturnauksen pääsylipuista sen verran, että 26.3.2005 tällä keskustelupalstalla onnettiin komentti Tuusula-Naantalipelin pääsylipun hinnan noususta neljästä eurosta viiteen euroon ja sen vaikutuksesta katsojien määriin. Olisiko tarvinnut lippujen hintojen olla vielä korkeammat Tuusulassa??
Mielestäni SM-tason turnauksen päivän pääsylipun ollessa viisi euroa ei sen pitäisi olla liian kova kenellekkään lajia seuraavalle tai seuraamista aloittavalle.
Jos avausturnaus olisi järjestetty Etelä-Suomen alueella ja pääsylipun hinta olisi ollut sama ei kukaan olisi asiasta protestoinut, nyt protestoitiin koska rahat jäivät Lapinlahdelle, joiden kausi tullee kustannuksiltaan kovemmaksi kuin monen muun.
Toivotaan kauden 2005-2006 alkavan ja jatkuvan mielenkiintoisena loppuun asti.
NO JOKA TAPAUKSESSA FINAALITAPAHTUMISSA NÄHDÄÄN
Kaikki asiakirjat
   
Tekijän mukaan
   
Otsikon mukaan
   
Aiheen mukaan
   
Siirry takaisin