Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

Rölli
27.01 14:37


|

Aiheeseen:

Mielipiteet

Otsikko:

peli+hullu
|
|
|

Teksti:


Jos palstalla on äitejä vastatkaa tähän:

Jos sinulla on 1,5kk ikäinen lapsi kotona,ja sinulla oisin esim.ringette ottelu noin 600-700km päässä,menisitkö?

Nostan hattua Tuusulan päävalmentajalle J.Tuokolle ja koko valmennustiimille,koska tuusulalta puuttui "avain pelaajia" ja lapinlahdella oli kuuluisa kolmikko paikalla ruotsalainen-pohjola-koskelin. Peli oli jo tavallaan pelattu ja valmennus tiimi laittoi junnukenttiä pelaamaan,se oli oikein miten muuten tuusulan junnupelaajat pääsevät liigatason makuun.Mistä muualta saa kovuutta peliin kun kovia joukkueita vastaan pelaamalla?
Alku näytti jo hyvältä tuusulalla mutta sitten pohjola-koskelin rupesi pelaamaan. Toivottavasti tytöt pystyvät nollaamaan tilanteen ja pelata huomenna hyvän ottelun.Tsemppiä Tuusula!!!!
Mielestäni LL ei edes tarvisi pelata koko karsintatasoa koska onhan se SM-liigan tasoinen joukkue.
Pitääkö huhu paikkaa että LL kolmikko lopettaa karsinta sarjan jälkeen ,jos pitää LL tulee maitojunalla takas karsinta sarjaan?!?!



Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin