Uusi vastaus
Peruuta
Keskustelun
pääaihe
Näin sen
04.12
14:57
Aihe:
Ringette
Otsikko:
Lupa yrittää....
|
Teksti:
Myönnä pois Peikko,
että tällä palstalla sinä ja moni muu kritisoitte sitä, että noin vain voi ilmoittautua SM-karsintaan.
Kyllä joukkueen pitää tietää kauden alussa mihin tulokseen tai tavoitteeseen se pyrkii.
Niinhän moni SM -joukkue on myös alkukaudesta tavoittelemassa SM-kultaa, mutta yksi sen vain voittaa.
Nyt NoU on näyttänyt, että se pystyy voittamaan alue-sarjojen joukkueet, sekä H-P alueella, että L-S alueella, joten kyllä joukkue on sen SM-karsinatasarjapaikan ansainnut pelaamalla, vaikka ilmoittautuikin heti kauden alussa Pohjolaturnaukseen.
NoUssa tiedetään, että sarjapaikan voittaminen on kovan työn takana ja ei missään nimessä tule olemaan helppoa, varsinkin kun sarja on nyt 10 –joukkueen sarja. Mutta siitä huolimatta tytöt ovat päättäneet yrittää.
Urheilussa kaikissa lajeissa, joka kamppailussa, toinen voittaa ja toinen häviää, sen takia urheilu herättää tunteita puolesta ja vastaan. Peikolla TOSIN tunteet ovat, usein miten vastaan, varsinkin jos kysymyksessä on NoU!
Kaikki asiakirjat
   
Tekijän mukaan
   
Otsikon mukaan
   
Aiheen mukaan
   
Siirry takaisin