Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

Karsta
29.11 23:27


|

Aiheeseen:

MM-kisat

Otsikko:

Juuri niin
|
|
|

Teksti:


Kuten lopussa mainitsit Peikko, kyse on siitä, miten asiansa esittää ;)

Tuskin mistään muusta lajista, toimittajilla olisi uskallusta heittää tuollaisia "pilipali"-otsikoita. Pelkästään tuolla otsikolla on varmasti jo tuhottu paikallisten seurojen hyvää vapaaehtoistyötä lajin eteen. Joskus tuntuu siltä, että se on tarkoituskin?

Ja kyllä muissakin lajeissa "kaunistellaan". Esim. lentopallo(max 3-0), tennis(max 3-0), pesäpallo(max 2-0?) jne. Ennen jopa puhuttiin "pesäpallolukemista", kun maaliero oli suuri.

Ei silti, minä en kaunistelisi Ringettetuloksia. Ringetelle kun on ominaista, että tehdään paljon maaleja, jo siksi, että lajissa on piirteitä koripallosta.
Mutta onhan vaikka eukonkannon mm-sentään tosi urheilua...

NRL:n ja SM-sarjan yhteistyö tuottaisi hyviä kansainvälisiä pelejä, mutta ei niihin ole monellakaan seuralla varaa :(



Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin