Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

..
26.09 11:54


|

Aiheeseen:

Liitto

Otsikko:

B tuusula
|
|
|

Teksti:


olet säälittävä! Oletko kenties saantu potkut Tuusulasta vai eikö sinua ole huolittu tuohon seuraan? Vai miksi Tuusula on jatkuvasti sinun hampaissasi?
Et myöskään tiedä yli-ikäisyysasian taustoista mitään. Soita liittoon ja kysy reilusti. Tuskin sinusta löytyy rohkeutta siihen.
Selvitäpä usean Etelä-suomen alueela pelaavan joukkueen kikkailun yli-ikäisyyssäännöillä. Selvitä mysö, kuinka moni hakee poikkeuslupaa. Katso sitten kaikkien muidenkin joukkueiden, alkaen vaikka E-tasosta, kokoonpanot.Kerro heti, kun löydät joukkueen, joka on puhdas ikäkausijoukkue ja jossa ei ole yli-ikäisiä.
Käsittääkseni maalivahti,johon viittaat, ei ole ollut aluejoukkueessa lopullisessa kokoonpanossa. Ja kysypä suoraan tältä maalivahdilta, miksi siirtyi kiekkopuolelle. Sen sijaan, että levittelet täällä ilkeitä juoruja.
Juuri tuollainen kuin sinä pitäisi saada koko lajista pois. Uskoisin, että aika moni tunnistaa sinut ja tietää taustasi ja tapasi.
Tee kaikille palvelus ja jätä ringette rauhaan. Laji ei ansaitse tuollaista mätäpaisetta, jota sinä edustat! Olet kateellinen, pahansuopa ja erittäin huonoa mainosta lajille!!!!




















































































































Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin