Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

Peikko
06.07 21:24


|

Aiheeseen:

Sarjat

Otsikko:

Taas mennään
|
|
|

Teksti:


Taas menee Karstulilla metsään jutut. Elähän viuhdo nuin kovin, voipi vielä joku ottaa tosissaan tuon.

Tuo on vähän huono idea, JOPA Sinulta Iso-K, että punnuksia laitettaisiin taskuihin. Ei taida pelihousuissa olla edes taskuja, vai onko ?

Kerroin miten valmentajat peluuttavat pelaajiaan jos haluavat voittaa. Se on tietoa, ei luuloa kuten kovin monella täällä mesoavalla asia on.

Se nallekarhu-hyppynaru-hippaleikki on kaukana siitä todellisuudesta. Huomaat sen kun jossain vaiheessa pääset seuraamaan kuinka reenataan. SM-sarja on edustusjoukkueiden sarja, ja toivottavasti se pysyy sellaisena, ettei pelien lopputuloksissa tarvitse täyttää KAHTA pöytäkirjaa.
Jo viime kaudella ottelun voittaja oli selvillä 85% otteluista kahden erän jälkeen. Viimeinen erä oli vain kaartelua ja vastustajan lopullista nolaamista. Onhan se mainosta lajille kun ottelut päättyy 18-3, 12-5, 10-1 tms. lukemiin.
Pitkäjänteisyyttä peräänkuulutan niin pelaajilta kuin valmentajilta. Ei tätä mulle-kaikki-heti-nyt-menttaliteettia mikä on huomattavissa nykyajan pelaajissa. Mä meen sinne missä on paras jengi, että varmasti voitan vähimmällä työllä. VAPAAMATKUSTAJAKSI ja niitä riittää. Luulevat tekevänsä paljonkin töitä pelin ja pelaamisen eteen, mutta eivät ole edes opetelleet vielä HARJOITTELEMAAN !



Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin