Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

Taade
22.09 15:31


|

Aiheeseen:

Muita aiheita

Otsikko:

Finaalit
|
|
|

Teksti:


Luettuani Hessun ehdotuksen finaalien järjestämisestä niin ei voi muuta, kuin olla samaa mieltä. Ehdotus on erinomainen ja valmis käyttöönotettvaksi.

Minulla on kuitenkin sellainen tunne, että mitään muutoksia tai ehdotettuja parannuksia on käytännössä mahdotonta viedä eteenpäin.

Liiton toimisto henkilökuntineen on kuin jokin näkymätön, jossain taivaanrannalla.
Kukaan ei koskaan ota mitään kantaa missään tehtyihin ehdotuksiin, muutoksiin tms.

Liiton koko strategia pitäisi mielestäni jakaa kahtia; kilpailutoimintaan ( huippuringetteen ) ja junioritoimintaan.
Junnupuolella saisi puuhastella Pelissä Elämä- juttujen, halinallejen yms kanssa niin paljon kun ehtii.

Kilpailupuolella keskityttäisiin SM:n ja kilpailutoiminnan kehittämiseen ja ylipäätään koko ringeten arvostuksen nostamiseen kaikilla tasoilla.

Töitä olisi varmasti paljon mutta nyt on jämähdetty tähän Pelissä Elämä-juttuun nalkkiin.
Onko liitossa käynyt edes mielessä, että kysyttäisiin pelaajien ja SM:n valmentajien kantaa asioihin finaalista?
Hehän tätä " sirkusta " pyörittävät ja olen itse sitä mieltä, että heidän mielipiteilleen tarvitsee antaa aika suuren painoarvon.

On ikääkuin annettu periksi ja tyydytty siihen, että ringetelle ei julkisuutta saa ja sitä ei edes kannata yrittää.
Tunne on väärä, johonkin Hesariin on juttuja vaikea saada esille, mutta paikallisiin maakuntalehtiin niitä oman kokemukseni mukaan saa helpostikin, mutta silloin pitää nähdä se vaiva, että itse ottaa toimittajiin yhteyttä ja joissain tapauksissa joutuu itse jutut kirjoittamaan, mutta joka kerta on jutut menneet näihin lehtiin läpi, kun on tarjonnut.

PS

Pysy Peikko kanavalla!!!!!!!!!!!!







Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin