Uusi vastaus
Peruuta
Vastaus
pääasiakirjaan
Chaos
17.11
11:02
|
Aiheeseen:
Mielipiteet
Otsikko:
Ihmettelijä
|
|
|
Teksti:
Esimerkkiharjoitus oli vain esimerkki keskiverto harjoitteesta. Kauden aikana on varmasti myös harjoituksia missä laukaisuja ei tule edes tuonkaan vertaa. Huomaa, että niitä pitäisi sitten tulla kaikille pelaajille. Myös pakeille. Jos harjoitellaan 1 vs 1, niin kyllä ne silloin puolittuvat tai toinen ei lauo ollenkaan. Jos harjoitukset ovat pelkkää laukomista niin kyllä aika yksipuoliseksi jää.
Oheisharjoittelu on sitten asia erikseen tottakai. Sitten siellä oheisessa pitää tehdä jotain muutakin kuin laukoa. En usko, että ohjatuissa oheisharjoituksissa kauheesti lauota levyltä. Kyllä siellä tehdään lihaskuntoa, liikkuvuutta, juoksua jne ... näin taitaa olla myös omatoimisissa oheisharjoituksissa.
Kysymys ei ole siitä mitä pitäisi tehdä, vaan kysymys on siitä ettei niin tehdä, vaikka tiedetään että niin pitäisi tehdä.
En epäile, etteikö joku/jotkut ole ampuneet 7000 kutia kesässä, mutta epäilen ettei tuo joukko ole kovin suuri. Veikkaan myös, että enemmän on joukkueita/seuroja joissa ei lauota ollenkaan kesän aikana kuin niitä joisssa lauotaan.
Kaikki asiakirjat
   
Tekijän mukaan
   
Otsikon mukaan
   
Aiheen mukaan
   
Siirry takaisin