Uusi vastausPeruuta


Vastaus
pääasiakirjaan

Oskari Hatarapää
15.04 11:36


|

Aiheeseen:

Kysymyksiä

Otsikko:

Huippuvalmennus
|
|
|

Teksti:


En esitä kritiikkiä Ilves Ringetten valmennusta tai joukkuetta ohtaan , vaan toivon sydämmestäni, että saamme SM-sarjaan kaikkia kuluvia joukkeita tasavertaisemmiksi.

Luvian kohdalla pitkäjänteinen työ juniorityöstä SM-sarjaan asti on osoittanut tämän työn kannattavuuden, tuloksista olemme kaikki kuulleet tai lukeneet viimeisinä vuosina.

Huippuvalmennuksen tasosta tai harjoitteiden laadusta/määrästä voimme kaikki olla eri mieltä, mutta nähdäksi tulokset puhuvat puolestaan. Ei kuulopuheisiin voi aina luottaa.

On kiva huomata Peikon kannanotosta, että on ainakin miettinyt Kivelän mainintaa huippuvalmentajaksi ja rajoilla näemmä mennään.

Toivotan kaikille SM-joukkueille kuten myös junioripuolelle hyvää harjoittelua kesän aikana, jolloin ensi kausi saadaan vauhdikkaasti käyntiin.



Kaikki asiakirjat    Tekijän mukaan    Otsikon mukaan    Aiheen mukaan   Siirry takaisin