 |
| LCF Lumipalloralli |
|
| 07.02.2026, Lauantai, alkaen klo 11:00, kestää 6 h + illallinen |
Paikka: Lehmonkärki Resort, Asikkala |
| Yhteyshenkilö: Ville Vieri p. O4O 837 I736 |
|
Ohjelma:
Perinteinen Lumipalloralli järjestetään lauantaina 7.2.2026, tapahtumapaikkana Lehmonkärki Resort Asikkalassa. Tapahtumaan kannattaa varata koko viikonloppu 6.-8.2.2026.
Lisätietoja tapahtumapaikasta Lehmonkärki Resort
Kutsuttuina tapahtumaan on myös totuttuun tapaan GFF ja CARF.
Lehmonkärjessä on lukusia mökkejä ja muita majoitusvaihtoehtoja.
Voit myös majoituksesta ottaa yhteyttä Ville Vieriin: vvieri(at)gmail.com tai tekstarilla tai WhatsApp / Signal numeroon O4O 837 I736.
Jo perjantaina on istuskeltu iltaa ja rupateltu italoautoharrastamisen lukemattomista iloista.
Lauantaina ajojen päätteeksi järkestetään illanistujaiset ruokailuineen. Ruokailuun tarvitaan ennakkoon osallistujamäärä tietoon, joten Ville Vierille voi sitovasti ilmoittautua (mainitkaa mahdolliset erikoisruokavaliot tai ruoka-aineallergiat).
Johtuen erittäin myöhäisestä pakkaskauden alkamisesta jääradasta ei ole vielä tietoa, mutta tilannetta päivitetään Fiat Forumille sitä mukaa kun homma selviää. Tapahtuma järjestetään joka tapauksessa ainakin yhteisen ajanvieton merkeissä, mikäli lähtijöitä riittää.
Ratamaksut (mikäli ajetaan), LCF, CARF tai GFF jäsen: italialainen auto 10 €, vääränmaalainen auto 15 €. Ei-jäseniltä peritään 30 € auton merkistä riippumatta.
Paikalla on mahdollisuus liittyä kerhojen jäseneksi jolloin varmasti päästään kokonaispaketista ajoineen sopimukseen.
Seuraa ilmoittelua Fiat Foorumilta. Joitain käytännön asioita hiotaan vielä, ja keliriippuvaisuuttakin näillä talvitapahtumilla aina tuppaa olemaan.
Kannattaa tulla tutustumaan kerhotoimintaan, vaikka et jäsen (vielä) olisikaan!
Tervetuloa! |
|
|
Ajo-ohje:
|
|
|